1710706668 Gumruk Muhafaza ekiplerinden Mersin ve Ankarada kacakcilara darbe

Gümrük Muhafaza ekiplerinden Mersin ve Ankara’da kaçakçılara darbe

Gümrüklerde kaçak eşya ve uyuşturucu maddeye geçit verilmiyor. Mersin ve Ankara’da gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda toplam 252 milyon Türk Lirası değerinde kaçakçılığın önüne geçildi.


ensonhaber.com

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri kaçakçılığa ve terör örgütlerine kaynak aktarılan tüm girişimlere göz açtırmıyor.

Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda, Mersin’de yaklaşık 240 milyon Türk Lirası değerinde ticari eşya ele geçirildi.

Ankara’da ise yaklaşık 12 milyon Türk Lirası değerinde kıyılmış tütün ve makaron ele yakalandı.

252 milyon TL değerinde kaçakçılık önlendi

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonları sonucu toplamda 252 milyon Türk Lirası değerinde kaçakçılık önlendi.

Mersin

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince yapılan istihbari çalışmalarla takibe alınan konteynerin geçici depolama alanına gitmek üzere limandan çıkış yaptıktan sonra üzerinde aynı numaranın yazdığı başka bir konteyner ile değiştirildiği tespit edildi.

X-ray taramasına sevk edilen ikiz konteynerde şüpheli yoğunluk belirlenmesi üzerine yapılan detaylı aramada, yaklaşık değeri 240 milyon lira olan çeşitli türlerde ticari eşya ele geçirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı kararına istinaden eşyaya el konuldu. Şüpheliler hakkında başlatılan soruşturma devam ediyor.

Gumruk Muhafaza ekiplerinden Mersin ve Ankarada kacakcilara darbe

Ankara

Başkentteki operasyonda ise Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan risk analizi çalışmaları ve saha araştırmalarında bir depo önündeki araç şüpheli bulundu.

Depoda ve araçta yapılan aramada, yaklaşık değeri 12 milyon lira olan 2 milyon 532 bin 600 adet/dal bandrolü bulunmayan doldurulmuş makaron ile bandrolü yıprandığı ve tam olarak yapıştırılmadığı tespit edilen 333 kolide 2 bin 664 kilogram kıyılmış tütün ele geçirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda söz konusu eşyaya el konularak şüphelilere ilişkin tahkikat başlatıldı.

1710706666 657 Gumruk Muhafaza ekiplerinden Mersin ve Ankarada kacakcilara darbe1710706666 668 Gumruk Muhafaza ekiplerinden Mersin ve Ankarada kacakcilara darbe1710706666 395 Gumruk Muhafaza ekiplerinden Mersin ve Ankarada kacakcilara darbe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir