1710750783 MSBden 18 Mart mesaji Sukranla aniyoruz

MSB’den 18 Mart mesajı: Şükranla anıyoruz!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.


AA

Bugün 18 Mart…

109 yıl önce bugün Çanakkale’de bir tarih yazıldı.

Çanakkale Zaferi’nin üzerinden yıllar geçse de o kahramanlık ve fedakarlıklar bugün hala anılıyor.

Bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

“Saygı ve şükranla anıyoruz”

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’yi geçilmez kılan ve toprağın her bir karışını kanlarıyla sulayarak bize bu cennet vatanı armağan eden şanlı ecdadımıza Allah’tan rahmet diliyor, onları saygı ve şükranla anıyoruz.”

“Aziz şehitlerimize ve onların emaneti kıymetli ailelerine ithaf olunur”

Bakanlık konuya ilişkin bir de video yayınladı.

Şehit ve annelerine ithaf edilen video, “Tarih boyunca vatanı için canını hiçe sayan Mehmetçik, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmıyor!

18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde, milletimizin bekası ve esenliği uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve onların emaneti kıymetli ailelerine ithaf olunur.

Şehitlerimize saygı ve rahmetle.” ifadelerine yer verildi.

1710750779 202 MSBden 18 Mart mesaji Sukranla aniyoruz1710750780 748 MSBden 18 Mart mesaji Sukranla aniyoruz Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir